Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası nedir?

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası

 

Hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizin keyfini doya doya çıkarmak, dünyayı dolaşırken kaygılardan uzak olmak istemez misiniz? Cevabınız evetse, Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası tam size göre! Üstelik benzersiz asistans hizmetlerimiz de ürün dahilinde!

 

Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası

 

Yurt dışına seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, MAPFRE SİGORTA güvencesiyle emin ellerde seyahat etmeyi daha çok seveceksiniz! Çünkü Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile dünyanın öbür ucunda bile dört dörtlük güvence sizinle…

 

Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası (YESS)

 

Eğitiminiz için yurt dışına mı çıkıyorsunuz? Harika! Beklentilerinizi karşılayan ve aynı zamanda çok keyif alacağınız bir dönem olmasını dilemekle beraber beklenmedik durumlar için de hazırlıklı olun isteriz.

 

Sizin gibi eğitimine yurt dışında devam edecek öğrenciler için özel olarak tasarladığımız ürünümüz YESS (Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası) ile yurt dışında olduğunuz süre boyunca da kendinizi ülkenizdeki kadar güvende hissedebileceksiniz. Üstelik nakit avans desteği, 7/24 müşteri hizmetleri servisi ve seyahat yardım hizmetleri de kapsam dahilinde!

 

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

 

Yurt içi seyahatlerinizde de yalnız değilsiniz. Sizlere özel hazırladığımız bu ürün ile yurt içi seyahatlerinde karşılaşabileceğiniz sağlık giderlerinizi teminat altına alıyoruz. Üstelik seyahat yardım paketimiz de hizmetinizde!

 

Seyahat Sigortası hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir ?

 

 

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye'de ikamet etmeniz durumunda, sizin seçeceğiniz aşağıda yer alan bölgelerdeki ülkelerde geçerlidir. Sigorta süreniz boyunca bölgelerde değişiklik yapılamaz.

 

  1. Bölge: Avrupa ve Schengen Ülkeleri

 

  1. Bölge: Avrupa ve Schengen dahil Tüm Dünya Ülkeleri

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası aşağıda yazılı olan teminatları kapsar?

 

    Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı

    Sigortalı'nın seyahati veya nakli

    Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil

    Vefat eden sigortalının nakli

    Acil mesajların iletilmesi

    Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması

    Sigortalı'nın aile üyelerinden birinin seyahati

    Sigortalı'nın aile üyelerinden birinin konaklaması

    Yakın bir aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masrafları

    Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması

    Bagajın ve şahsi eşyaların bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

    Tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan, zarar gören, çalınan bagaj

    Gecikmeli bagaj

    Ceza davalarında kefalet

    İlaç gönderilmesi organizasyonu

    Terör teminatı

    Ferdi kaza teminatı

 

 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi 0-80 yaş arasında geçerlidir. 66-75 yaş aralığındaki Sigortalılar için %50 ek prim alınarak, 76-80 yaş aralığındaki Sigortalılar için %100 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.

Sigortanız, poliçeniz üzerinde belirtilen başlangıç tarihinden bitiş süresine kadar geçerlidir. Bitiş tarihi geldiğinde kendiliğinden sonlanır. Poliçenizin düzenlenmesiyle başlama tarihinden itibaren primin tamamının ödenmesinden sonra geçerli hale gelir ve teminatlar sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki seyahat edilen ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar. Türkiye gümrüğünden giriş tarihine kadar azami poliçede seçilmiş planın teminat süresi sonuna kadar devam eder. Seyahat süresinin Türkiye gümrüğüne girmeden önce poliçede seçilmiş planın teminat süresini aşması halinde teminatlar, teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Seyahat başına teminat süresi olan poliçelerde; seyahatin sona erip Türkiye gümrüğünden giriş yapılmasını takiben, poliçenizin geçerli olduğu süre içerisinde, belirtilen geçerli bölgelerdeki ülkelere yeniden seyahat yapılması halinde teminatlar yeniden başlar ve ilgili teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır. Uzun süreli poliçeler her bir seyahatte en fazla birbirini izleyen 90 gün süren seyahatler için geçerlidir.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası seyahat ederken hastalık veya kaza sonucu acil tıbbi müdahale gerektiren masraflarınızı teminat altına alır. Aşağıda yer alan Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası alternatiflerinden birini seçebilirsiniz.

    Alternatif 1: Tıbbi tedavi teminata dahildir. Poliçedeki ilgili teminatlar poliçe kapsamındaki hastalık ve yaralanma durumunda geçerli olacaktır.

    Alternatif 2: Tıbbi tedavi teminata dahildir. Poliçedeki ilgili teminatlar sadece poliçe kapsamındaki kaza sonucu yaralanma durumunda geçerli olacaktır.

    Alternatif 3: Tıbbi tedavi teminata dahil değildir. Poliçedeki ilgili teminatlar poliçe kapsamındaki hastalık ve yaralanma durumunda geçerli olacaktır.