Özel Sağlık Sigortası

Neden Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası genellikle kişilere gereksiz ve masraflı gelir. Günümüzde birçok insan sağlığından olduğunda; yanıldığını ve özel sağlık sigortasının ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Ancak bu durumlarla ve yüksek dökümlü giderlerle karşılaşmadan önlem alabilirsiniz.

 

Özel sağlık sigortası olası sağlık sorunlarında sizi yüksek meblağlardan kurtaran önemli bir güvencedir.

Özel sağlık sigortası sağlığınızı kaybettiğiniz anda, ihtiyaç duyacağınız hemen hemen herşeyi; doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılamanızı sağlar.

Pek çok kişi özel sağlık sigortasının avantajlarından haberdar olmadığı için olumsuz kanılara varabilir. Ancak bugün vereceğiniz özel sağlık sigortası yaptırma kararı ile birçok gideri önleyebilirsiniz.

İsterseniz size vereceğimiz somut örneklere bir göz atın, kararınızı öyle verin.

Özel Sağlık Sigortasının Ne Gibi Kolaylıkları Var?

   Özel sağlık sigortası ile herhangi bir hastalık yahut kaza durumunda; özel hastanelere 1 yıl boyunca normalde ödeyeceğinizden çok daha az miktarda ödeme yaparsınız.

  Özel hastaneler arasından dilediğinizde tedavi olabilirsiniz.

  Özel sağlık kuruluşlarının konforunu elde ederken, yüksek miktarda para ödememiş olmanın huzurunu yaşarsınız.

 

  Kaza ya da hastalık durumunda ayakta tedavi ya da yatarak tedavi gibi giderleri poliçe kapsamında karşılayabilirsiniz.

   Seçtiğiniz poliçe kapsamında yurt dışında da kaza ya da hastalık geçirdiğinizde poliçe teminatlarınıza göre tüm masraflarınızın ödemesini yapmış olursunuz.

   Tüm avantajlar ile olası bir hastalık ya da kaza anında bütçenizi zorlanmaz. Nitelikli ve kapsamlı özel hastaneler yardımıyla daha çabuk süreci atlatırsınız.

  En önemlisi sağlık sorunu yaşarken bir de bütçenizin kaygısını hissetmek durumunda kalmazssınız.

  Özel sağlık sigortası ile kendiniz ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini de vergiden düşürebilirsiniz.Özel Sağlık Sigortası hakkında bilmeniz gerekenler

 

Yatarak Tedavi Teminatı nedir ve hangi tedavi harcamalarını kapsar?

Yatarak Tedavi Teminatı, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, Sigortalı'nın hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderlerini, küçük müdahaleleri özel ve genel şartlara uygun olarak karşılar. 

Hastanede Sigortalı'nın yatarak tedavi görmesi durumunda;

 

 • Günlük oda (Standart tek yataklı oda ücreti ile sınırlıdır.) 
 • Yemek, refakatçi
 • Doktor
 • İlaç
 • Ameliyathane
 • Operatör
 • Anestezist
 • Hemşire (Standart hemşirelik ücreti ile sınırlıdır.)
 • Yoğun bakım
 • Her türlü sarf malzeme giderleri
 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Diyaliz
 • Koroner anjiyografi
 • Böbrek taşı kırma (ESWL)

 

teminat kapsamındaki bir rahatsızlığa ilişkin yatış sırasında veya sonrasında 3 ay içinde başlamak şartıyla gerçekleştirilen fizik tedavi giderleri, bu teminat kapsamında değerlendirilir ve sertifikada belirtilen teminat limit ve katılım oranları doğrultusunda Özel ve Genel Şartlara uygun olarak karşılanır.

 

Ayakta Tedavi Teminatı nedir ve hangi tedavi harcamalarını kapsar?

Aşağıdaki tedavi harcamalarını kapsar:

 

 • Doktor muayenesi
 • Reçeteli ilaç
 • Tanı
 • İleri tanı
 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon

 

Ayakta Tedavi Teminatları tek başına verilemez, ancak Yatarak Tedavi Teminatı ile birlikte alınabilir.

 

Ayrıcalıklarımız,

 

Anlaşmalı Hekim Muayenehanelerinde Limitleriniz Dahilinde Katılımsız Hizmet!

Alanında uzman 300’ün üzerinde anlaşmalı muayenehane hekimine başvurmanız halinde poliçe limitleriniz çerçevesinde katılım payı ödemeden muayene hizmeti alabilirsiniz.

Güncel anlaşmalı hekim listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Ambulans Hizmeti

MAPFRE SİGORTA Medikal İşlem Merkezi, Türkiye'nin her yerinden 7 gün, 24 saat ulaşabileceğiniz 0212 334 62 72 numaralı telefonuyla hizmetinizdedir.

Bu hizmetimiz ile acil durumlarda ambulans ve/veya eve doktor gönderimi için gerekli organizasyonu yapıyoruz. Acil olmayan durumlarda ise gerekli önemli tavsiyelerde bulunarak Tıbbi Danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Acil Durum: Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve / veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır.Evde Bakım Hizmeti

MAPFRE SİGORTA Evde Bakım Hizmeti, kendi evinde tedaviye gereksinim duyan hastalara verilmektedir. Bu hizmet kapsamında; hasta veya ailesinin bulunduğu, yaşadıkları ortamda eğitimli ve tecrübeli sağlık ekibi tarafından uygun maliyetli sağlık hizmetleri sunuyoruz.

Evde Bakım Hizmetlerimiz; evde hemşire bakımından tıbbi cihaz ve yatak kiralanmasına ve hatta evde solunum terapisine kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Evde Bakım hizmeti kapsamında sağladığımız hizmet & avantajlarımız aşağıdaki gibidir:

Evde Doktor

Evde Hemşire

Evde Rehabilitasyon

Evde Tıbbi Cihaz

Evde Yoğun Bakım

Evde Sağlık Eğitimleri

Evde tedavi ve bakımın gerekliliğini Medikal İşlem Merkezi'mizin onaylamasını takiben oluşabilecek masrafları karşılıyor ve isteğe bağlı olarak söz konusu durumun organizasyonunu üstleniyoruz.

Check-Up Hizmeti

3S Sağlık Sigorta Sistemi ürünümüzü kullanan herkese bir check-up paketi sunuyoruz.

Yaş ve cinsiyete göre değişen riskleri dikkate alarak oluşturduğumuz geniş kapsamlı check-up organizasyonlarımız, MAPFRE SİGORTA tarafından belirlenen kurumlarda Müşteri Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmektedir.